27 Temmuz 2016 Çarşamba

İş Toplantıları için 7 Giyim Önerisi


İş yaşamında çalışanların görünümüyle profesyonel ve şık bir duruş sergilemek kariyer yapma ve iş başarısı açısından oldukça önem taşıyor. Bu noktadan hareketle iş yerinde ve toplantılarda şık ve modern bir görünüme sahip olmak için uygun giyim önerisi seçeneklerini değerlendirmenizde fayda var.

İş yerinde bilgi ve tecrübelerin kadar nasıl giyindiğin de büyük önem taşıyor. Bakımlı, özenli ve doğru giyinen kadınların iş ortamında ve toplantılarda daha çok kabul gördüğü de bilinen bir gerçek. Standart kombin seçenekleri kimi zaman kurtarıcı olsa da, özellikle iş toplantılarında daha özenli davranmak gerekiyor.

İş toplantısına katılırken dikkat etmen gereken en önemli giyim önerisi kıyafetinin hem rahat hem de şık olması. Öyle ki bu dengeyi tutturabilmek iş konusundaki bilgi, beceri ve edindiğin tecrübelerle eşdeğer önem taşıyor. Tabii bu iki kavramı kıyafetlerinde aşırıya kaçmadan kullanman gerekiyor. Aksi durumda rahat olmak için t-shirt ve kot pantolonla ya da şık görünmek için taşlı, pullu elbiselerle toplantıya katılmak, istediğin profesyonel görünümden uzaklaşmana ve zor durumda kalmana neden olur.

Farklı kesimlerde tasarlanan kadın pantolon modelleri, rahat ve şık kombinlerin anahtar parçaları arasında yer alıyor. Blazer ceketlerle tamamlanan dar paça klasik pantolonlar stil sahibi ve zarif bir şıklık sunarken, vücuda oturan bol paça kumaş pantolonlar, topuklu ayakkabılarla uyumlu bir birliktelik sunuyor. Tabii iş yerinde profesyonel görünmek demek, standart ve sıkıcı takım elbiselere bürünmek anlamına da gelmiyor. Bu anlamda, tek renk ve zarif tasarıma sahip şalvar pantolon modellerini tercih edebilir; klasik beyaz bir gömlekle kombinleyerek hem ciddi, hem de feminen bir görünüm elde edebilirsin.İş toplantılarında dekolteyi doğru kullanmak önemli. Abartılı bir göğüs ya da bacak dekoltesi, toplantı sırasında katılımcıların dikkatin dağılmasına neden olabiliyor. Üstelik kimi zaman dekolte, iş ile ilgili bilgi ve becerilerinin önüne geçerek, hakkındaki izlenimleri de olumsuz hale dönüştürebiliyor. Dekolte kullanmak istiyorsan, iş yerine uygun, zarif ve ölçülü bir dekolte ile şık iş kadını imajını yakalayabilirsin.

İş toplantıları için seçtiğin kıyafetlerde renk seçimi de dikkat etmen gerekenler arasında yer alıyor. Kırmızı, turuncu gibi fazlasıyla iddialı ve dikkat çekici neon renkler gergin bir ortama sebep oluyor. Bu açıdan pudra, bej, açık mavi gibi soft renkleri tercih ederek, karşı tarafın senin hakkında olumlu bir izlenim edinmesini sağlayabilirsin.

İş yerinde saygınlık kazanmanın yollarından bir diğeri ise temiz ve bakımlı bir görünüme sahip olmak. Bu doğrultuda, iş yeri için tercih edeceğin kıyafetlerin temiz ve ütülü olmasına dikkat etmen gerekiyor. Toplantıda giyeceğin kıyafetleri bir gece öncesinden kontrol etmek ve ütülemek, hem ertesi gün hazırlanırken zaman kazanmana, hem de toplantıda olumlu bir izlenim bırakmana yardımcı oluyor.

Çalışan kadınların büyük çoğunluğu iş yerinde daha güzel görünmek için yüksek topuklu ve dikkat çekici ayakkabıları tercih etse de, iş toplantılarında çok yüksek topuklardan uzak durmak gerekiyor. Sade bir kalem elbise veya eteğin altına alçak topuklu bir stiletto ya da şık bir babet tercih ederek, toplantı için uyumlu bir kombin oluşturabilirsin.

Aksesuarlar kıyafetleri tamamlayan ve zenginleştiren parçalar olsa da, iş toplantıları için çanta ve aksesuar seçiminde yine abartıdan uzak seçimler yapmak, doğru bir görünüme kavuşmak açısından önem taşıyor. Orta büyüklükte bir çanta ya da portföy çanta, bu anlamda en uygun tercih olacaktır. Takı seçiminde tercih edeceğin zarif küpe ya da kolye de, yine aşırıya kaçmadan kıyafetini tamamlamana yardımcı olur. Son olarak, iş toplantılarında çok yoğun ve abartılı makyajdan da kaçınmak gerekiyor. Göz kalemi, rimel ve allık kullanarak yapacağın hafif bir makyaj, toplantıda ideal iş kadını çizgini korumana yardımcı oluyor.